Uszkodzony Potencjometr Esp Ltd F 414fm

Uszkodzony potencjometr ESP LTD F-414FM

Witam. Mam problem z potencjometrem od treble (ten najbliżej gniazda jack),
basidło to ESP LTD F-414FM. Podkręcając go na 3 pozycje (czyli na maxa)
sygnał jest ogromny i oczywiście przesterowany. Owszem da się to zniwelować
poprzez uderzanie w niego, lecz po jakimś czasie dzieje się to samo. Na
pozostałych pozycjach działa normalnie. Problem w tym, że nie mam pojęcia
co tam siedzi, a umiejscowienie potencjometru praktycznie uniemożliwia
przeczytanie czegokolwiek na nim. Ponadto gitarę słychać przez głośniki
gdy ta jest wyciszona – ale nie wiem czy to ma jakikolwiek związek :D. Ktoś
wie jaki potencjometr kupić do tego basu?

Coś jest nie tak z moim basem ESP LTD F 414FM – potencjometr od treble (ten najbliżej gniazda jack) nie działa prawidłowo. Wie ktoś, co może być przyczyną?
Muszę wymienić potencjometr od treble w moim basie ESP LTD F 414FM, bo nie działa prawidłowo. Czy ktoś miał już taki problem i może mi pomóc?
Czy ktoś zna potencjometr odpowiedni do mojego basu ESP LTD F 414FM?
Problem z potencjometrem w moim basie ESP LTD F 414FM – gdy go podkręcam na 3 pozycje, to sygnał jest przesterowany. Wie ktoś, co zrobić w takiej sytuacji?
Czy ktoś miał już problem z potencjometrem w basie ESP LTD F 414FM? Ten od treble przesterowuje sygnał, a umiejscowienie uniemożliwia przeczytanie etykiety. Jak to naprawić?
Nie wiem, jaki potencjometr kupić do mojego basu ESP LTD F 414FM. Potrzebuję wymienić ten od treble, bo przesterowuje sygnał. Czy ktoś może mi doradzić?
Czy to możliwe, że problem z potencjometrem w moim basie ESP LTD F 414FM wpływa na to, że słychać go przez głośniki, gdy bas jest wyciszony? Jak to naprawić?
Potrzebuję pomocy z potencjometrem w moim basie ESP LTD F 414FM. Ten od treble przesterowuje sygnał i trzeba go uderzać, żeby działał. Czy ktoś może mi doradzić, jak to naprawić?
Jaki potencjometr powinienem kupić do mojego basu ESP LTD F 414FM? Ten od treble nie działa prawidłowo i przesterowuje sygnał. Czy ktoś ma doświadczenie w naprawie takiego problemu?
Jak naprawić problem z potencjometrem w moim basie ESP LTD F 414FM? Ten od treble przesterowuje sygnał, a umiejscowienie potencjometru uniemożliwia przeczytanie etykiety. Czy ktoś może mi doradzić, co zrobić?

Podziel się swoją opinią
gucio1122334455
gucio1122334455
Artykuły: 1

Jeden komentarz

  1. Najlepiej zdemontować i zmierzyć miernikiem , dwa to sprawdź czy Ci się
    gdzieś masa nie odpięła bo miałem podobne objawy u siebie…i okazało się
    ,że masa na gnieździe jack ledwo co się trzymała.

Możliwość komentowania została wyłączona.