Gitarowe Combo I Basowka

gitarowe combo i bas贸wka

Autor zastanawia si臋 nad mo偶liwo艣ci膮 zakupu wzmacniacza, kt贸ry by艂by dobry zar贸wno dla gitary jak i basu, z uwagi na ograniczony bud偶et i zainteresowanie ci臋偶szymi brzmieniami. Rozwa偶a zakup u偶ywanego sprz臋tu oraz podaje przyk艂ady modeli znanego serwisu og艂oszeniowego.

Cze艣膰 Wszystkim!

Mam pewn膮 rozterk臋. Jestem gitarzyst膮, kt贸ry gra ju偶 7 lat. Ostatnio
ci膮gnie mnie w stron臋 basu i chcia艂bym na pr贸b臋 kupi膰 sobie jaki艣 w
okolicach 900z艂. Moja rozterka polega na tym, 偶e potrzebuj臋 tak偶e pieca do
gitary, bo m贸j poprzedni (bandit) wyzion膮艂 ducha. Czyta艂em troch臋 o
kultowym wzmacniaczu gitarowym Fender Bassman i podobno zosta艂 zbudowany z
mysl膮 o basistach, ale kto艣 wpi膮艂 do niego elektryka i us艂ysza艂
wspania艂e brzmienie. Czy mo偶e by膰 tak by piec gitarowy s艂u偶y艂 tak偶e do
basu? A je艣li tak to jaki by艣cie mi polecili do tysi膮ca do ci臋偶szych
brzmie艅 w stylu motorhead? Najlepiej stad bo jestem tam sta艂ym klientem i
mog臋 spr贸bowa膰 troch臋 utargowa膰.

Oczywi艣cie u偶ywany sprz臋t r贸wnie偶 jak najbardziej wchodzi w gr臋.
My艣la艂em te偶 nad tymi trzema:
(OLX.pl/oferta/laney-tf320-combo-gitarowe-CID751-IDgogzB.html#a77824c4f4)
(OLX.pl/oferta/wzmacniacz-gitarowy-combo-gitarowe-piecyk-roland-gc-4008-CID751-IDgb1SB.html#a77824c4f4)
(OLX.pl/oferta/wzmacniacz-gitarowy-combo-marshall-valvestate-vs100-CID751-IDgB4lJ.html#a77824c4f4)

Ma to jaki艣 sens czy lepiej dozbiera膰 do pieca basowego?

Czy rozwa偶a艂e艣 kupno basu i wzmacniacza basowego zamiast kombinowania z piecem gitarowym?
Czy szukasz bardziej ci臋偶kiego brzmienia jak w stylu Motorhead czy raczej czego艣 innego?
Czy kiedykolwiek gra艂e艣 na wzmacniaczu basowym wcze艣niej i jaki by艂by Tw贸j wyb贸r, gdyby艣 mia艂 do wyboru?
Czy zastanawia艂e艣 si臋 nad u偶ywanym sprz臋tem i czy wiesz, na co powiniene艣 zwr贸ci膰 uwag臋 podczas zakupu?
Czy zorientowa艂e艣 si臋 ju偶, jakie s膮 r贸偶nice mi臋dzy piecem gitarowym a basowym i jak wp艂ynie to na brzmienie?
Czy konsultowa艂e艣 swoj膮 rozterk臋 z innymi muzykami, kt贸rzy s膮 bardziej do艣wiadczeni w grze na basie?
Czy masz ju偶 jakie艣 do艣wiadczenie w grze na basie i jak to wp艂ynie na Twoje decyzje zakupowe?
Czy zale偶y Ci na zakupie nowego czy u偶ywanego sprz臋tu?
Czy znasz jakie艣 inne wzmacniacze gitarowe, kt贸re sprawdzaj膮 si臋 tak偶e w grze na basie?
Czy planujesz testowa膰 r贸偶ne modele przed podj臋ciem ostatecznej decyzji?

Podziel si臋 swoj膮 opini膮

Jeden komentarz

Mo偶liwo艣膰 komentowania zosta艂a wy艂膮czona.