Bas Akustyczny Do Grania Wraz Z Gitarami

Bas akustyczny do grania wraz z gitarami

Witam,

Czy to prawda że basy akustyczne są za ciche żeby grać z gitarami
akustycznymi? Dodam że nie interesuje mnie granie koncertów a raczej próby i
jamowanie z kumplami u mnie w ogródku.

Upatrzyłem sobie taki basik:

www.thomann.de/pl/harley_benton_hbb30bk_akustikbass.htm

z próbek na youtubie brzmi całkiem fajnie jak za ta kasę, czy po wsadzeniu
jakiś strun w nylonowej owijce będę siebie w stanie usłyszeć wśród
dwóch gitarzystów akustycznych i czy oni mnie również będą słyszeć
siedząc jakieś 1-2m odemnie?

Czy jako basista muszę się martwić głośnością akustycznego basu podczas gry z dwoma gitarzystami akustycznymi?
Czy mam szansę słyszeć swój bas akustyczny podczas próby z dwoma gitarzystami akustycznymi?
Czy podczas próby z dwoma gitarzystami akustycznymi moja gra na basie akustycznym będzie słyszalna dla mnie i dla moich kolegów?
Czy bas akustyczny będzie odpowiedni do gry z dwoma gitarzystami akustycznymi podczas moich prób z przyjaciółmi w ogrodzie?
Czy bycie basistą i gra na akustycznym basie pociąga za sobą problemy z głośnością przy grze z dwoma gitarzystami akustycznymi?
Czy próba i jamowanie z kolegami na akustycznym basie i dwoma gitarzystami akustycznymi będzie wykonalne w ogrodzie?
Czy akustyczny bas jest dobrym wyborem do gry w trybie próby i jamowania z kolegami?
Czy jako basista, powinienem zdecydować się na bas akustyczny do gry z dwoma gitarzystami akustycznymi?
Czy podczas próby na akustycznym basie z dwoma gitarzystami, będę w stanie usłyszeć swoją grę?
Czy bas akustyczny z próbek na youtube, będzie odpowiedni do gry podczas jamowania z dwoma gitarzystami akustycznymi?

Podziel się swoją opinią
Niemravy
Niemravy
Artykuły: 0

5 komentarzy

  1. Nie istnieje bas akustyczny za niewielkie pieniądze, który bez wzmocnienia
    pozwoliłby Ci grać w „słyszalny” sposób z dwiema gitarami akustycznymi.
    Wałkowaliśmy to już z pińcet razy.

    EDIT:

    No chyba, że koledzy będą starali się grać cicho.

  2. a orientuje się ktoś może czy ten Warwick to oryginał?

    allegro.pl/show_item.php?item=6098877908&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62#imglayer

    Martwi mnie brak naklejki w pudle, brak numeru seryjnego z tyłu gryfu i
    złotego napisu RockBass na „wieczku” od pręta napinającego…

  3. @Kapral: Nie istnieje bas akustyczny za niewielkie pieniądze, który bez wzmocnienia pozwoliłby Ci grać w „słyszalny” sposób z dwiema gitarami akustycznymi.

    IStnieje. Nazywa się „kontrabas”. ;D

  4. @Niemravy: a orientuje się ktoś może czy ten Warwick to oryginał?
    allegro.pl/show_item.php?item=6098877908&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62#imglayer

    Martwi mnie brak naklejki w pudle, brak numeru seryjnego z tyłu gryfu i złotego napisu RockBass na „wieczku” od pręta napinającego…

    Poproś o wyraźne zdjęcie numeru seryjnego.

    Proponuję też poprosić polskiego dystrybutora o pomoc w weryfikacji
    autentyczności gitary. Miałem już z nimi do czynienia i naprawdę starają
    się pomóc w każdym przypadku.
    http://www.facebook.com/warwickdistributionPL
    |
    https://basoofka.net/forum/46226,dystrybucja-warwick/

Możliwość komentowania została wyłączona.