Ciekaweokazyjnefajne Graty Z Olxaallegro

Ciekawe/okazyjne/fajne graty z OLXa/Allegro

Poruszamy temat poszukiwania okazyjnych i interesuj膮cych przedmiot贸w muzycznych na portalach takich jak OLX czy Allegro, szczeg贸lnie bas贸w, kt贸re mog膮 by膰 艣wietn膮 baz膮 do modyfikacji DIY.

Mamy ju偶 w膮tek o parchach, ale chyba wi臋kszo艣膰 z nas przegl膮da czasem
portale i ma my艣l: „kurcze, jakbym mia艂 jeszcze miejsce (lub kas臋, albo te偶
potrzeb臋) na kupienie kolejnego basu, to rozwa偶y艂bym zakup tego
wios艂a…”

Mo偶e pomo偶emy komu艣 w kupieniu czego艣 fajnego co przeoczy艂?

Ja przegl膮dam czasem pod k膮tem „geograficznym” og艂oszenia z Ma艂opolski i
ostatnio wpad艂y mi w oko dwa wiose艂ka z klonowymi podstrunnicami w
przyzwoitych/bud偶etowych cenach (fajne np. jako podstawa do modyfikacji, bo
sam lubi臋 przer贸bki DIY, ale „druga po艂owa” ostatnio krzywo na to
patrzy…):

– Yamaha
ATT Plus (OLX.pl/oferta/gitara-basowa-yamaha-CID751-IDbZLyP.html#5a390b6da5)

– Squier Bronco Bass (OLX.pl/oferta/gitara-basowa-fender-Squier-stan-bdb-CID751-IDc6AK3.html#41b7a781f2)

Czy kto艣 z Was przegl膮da艂 portale z og艂oszeniami gitary basowej na sprzeda偶?
Czy warto kupi膰 kolejny bas, je艣li mamy ju偶 kilka?
Czy kto艣 z Was zna OLX/Allegro i ma tam swoje ulubione og艂oszenia z basami?
Czy kto艣 z Ma艂opolski natkn膮艂 si臋 na ciekawe oferty gitar basowych?
Czy kto艣 przeoczy艂 fajn膮 gitar臋 basow膮 na OLX/Allegro?
Czy kto艣 zna Yamahe ATT Plus i Squier Bronco Bass?
Czy kto艣 z Was zmienia swoje gitary DIY?
Czy kto艣 potrzebuje kupi膰 kolejn膮 gitar臋 basow膮?
Czy kto艣 szuka gutiar basowych w przyzwoitych/bud偶etowych cenach?
Czy kto艣 zna sposoby na to, jak pom贸c komu艣 w kupieniu fajnej gitary basowej?

Podziel si臋 swoj膮 opini膮

192 komentarze

  1. 950z艂 za ibaneza SR800 97′

    allegro.pl/ibanez-soundgear-sr800-mij-made-in-japan-aktywny-i6769070703.html#thumb/6

    Mam ten sam bas, brzmi zawodowo. A za tak膮 kas臋 to 艣wietna oferta.To nie
    m贸j ,偶eby nie by艂o ;P m贸j zostaj臋 zemna forever ^^

  2. Ja te偶 mam ciekawostk臋:
    [url=][/url]
    Sama skrzynka warta ze 200-300z艂… a偶 kusi;)

  3. Jakby si臋 kto艣 jeszcze zastanawia艂 – warto (to bardzo bliska replika SVT-CL) 馃槈

  4. [quote=OMSON]Jakby si臋 kto艣 jeszcze zastanawia艂 – warto (to bardzo bliska replika SVT-CL) 馃槈

    [/quote]

    G艂owa mojego znajomego. Jbc mog臋 ogra膰, sprawdzi膰 wizual.

  5. No tylko n贸wka w sklepie kosztowa艂a 2400 z艂 wiec to 偶adna okazja, no mo偶e ciekawostka , nie mo偶na to nawet nazwa膰 艣mi臋 twierdzi膰 normaln膮 cen膮 , chyba ,偶e sprzedaj膮cy daje dwa lata gwarancji i serwis 馃槢

    To tak jakby sie kupi艂o nowego fiata 126p za 15 tys. z艂otych zrobi艂o 120 tys. km i sprzedawa艂o za 14,5 tys. zl ;]

    OMSON , nie wiem czy warto za uzywany head p艂aci膰 2300 z艂 jak nowy w sklepie z gwarancj膮 kosztowa艂 2400 z艂 – przecie偶 to lekka paranoja….

  6. Jest to ju偶 nie produkowany head, wiec jak gdzie艣 to jeszcze kupisz, to pewnie i tak 艣migane. 馃槈 Po drugie – w艂a艣ciciel na same lampy ko艅ca mocy, wyda艂 blisko 900 z艂… Zadeklarowa艂, 偶e wymieni艂. Po trzecie – za u艂amek kosztu CL-ki, otrzymujesz tak naprawd臋 bardzo bliska kopi臋 (kto gra艂, ten wie – ja np wole ni偶 orygina艂, sta膰 mnie r贸wnie偶 na Ampega). Czy warto? My艣l臋, 偶e kupuj膮c trzeba sobie samemu zada膰 to pytanie. Ja np sw贸j egzemplarz wyrwa艂em za 艣mieszne 1,5k z艂 po naprawie w Thomannie. Gram od paru lat i z pewno艣ci膮 na nic tego nie wymieni臋. Znajomy kupi艂 ze sklepu za 1k z艂 wi臋cej i tez jest zadowolony od d艂u偶szego czasu.

    Tak to gada:

    https://www.youtube.com/watch?v=9CrLdh9sVyk

  7. [quote=OMSON] Czy warto? My艣l臋, 偶e kupuj膮c trzeba sobie samemu zada膰 to pytanie. Ja np sw贸j egzemplarz wyrwa艂em za 艣mieszne 1,5k z艂 po naprawie w Thomannie. Gram od paru lat i z pewno艣ci膮 na nic tego nie wymieni臋. Znajomy kupi艂 ze sklepu za 1k z艂 wi臋cej i tez jest zadowolony od d艂u偶szego czasu.
    [/quote]

    Czyli s艂owo klucz : 1,5k z艂 – by艂oby rozs膮dniejsz膮 cen膮 ni偶 2300 zl
    S艂owo klucz numer dwa: 2500 z艂 n贸wka z gwarancj膮 ze sklepu.

    Pewnie niech sobie odpowie czy warto czy nie , wed艂ug mnie za ta cene nie 馃槢 jakbym za艂o偶y艂 do basu za 400 z艂 struny Elixira za 250 z艂 to oznacza艂oby ,偶e bas jest warty 650 zl :> pytanie retoryczne .

    W moim mniemaniu nowy 100 % /u偶ywany 50 % (to jest do przyjecia )/ mniej niz 50 % okazja.

  8. Ok @szczota – to co napisa艂e艣 to normalna sytuacja. Tutaj chodzi troch臋 o co innego, ale dajmy ju偶 temu spok贸j. Abstrahuj膮c – rzeczywi艣cie na miejscu sprzedaj膮cego wrzuci艂bym stockowe lampy i popchn膮艂 za 1,5 k z艂. By艂aby to bardziej logiczna kwota w odbiorze niezorientowanego nabywcy. Set Sovtek贸w po艣ci艂bym niezale偶nie.

  9. Gdyby kto艣 ewentualnie by chcia艂 to sprzedaje na facebookowej gie艂dzie Thunderbirda Goth na Merlinach BassBlasterach + dodatki. Cena 950 PLN. Tylko w tym tygodniu.
    SPRZEDANE.

  10. Dosy膰 rzadko spotykany w dzisiejszych czasach bas, chyba nic lepszego na pocz膮tek si臋 nie dorwie:

  11. Du偶o lepszy i MusicManowy bass ni偶 te SUBy nowe a zaryzykowa艂bym 偶e mo偶e nawet i te Raye po wymianie przystawki.

    Nie wiem jak to oni robili w OLP 偶e te instrumenty by艂y bardziej podobne do orygina艂贸w ni偶 te nowe wypasione tanie serie. Pami臋ta kto艣 z ciekawo艣ci gdzie te OLP sk艂adano?

  12. [quote=zielony666]Du偶o lepszy i MusicManowy bass ni偶 te SUBy nowe a zaryzykowa艂bym 偶e mo偶e nawet i te Raye po wymianie przystawki.

    Nie wiem jak to oni robili w OLP 偶e te instrumenty by艂y bardziej podobne do orygina艂贸w ni偶 te nowe wypasione tanie serie. Pami臋ta kto艣 z ciekawo艣ci gdzie te OLP sk艂adano?[/quote]

    [guote]The instruments were manufactured in China[/quote]

    https://en.wikipedia.org/wiki/OLP_Guitars

  13. [quote=zielony666]ni偶 te SUBy nowe [/quote]
    Ale SUB by Sterling czy te pierwsze SUB (ta艅sza linia MusicMan), kt贸re wycofali z produkcji?

  14. Nigdy nie gra艂em na Laney鈥檜 ale cena 500 zl za combo 165 wat kt贸re nowe kosztowa艂o ponad 2 klocki wydaje si臋 by膰 niez艂a okazj膮.

  15. To chyba taki protoplasta obecnego Laneya RB4
    G艂o艣nik 15 cali, 165 wat贸w (pewnie przy drugiej kolumnie)

    Ta nowa seria RB4 to +- 1600z艂, starsza na wyprzeda偶y to ok 1200, wi臋c 2k to tak z g贸rk膮 napisa艂e艣 馃檪
    Trzeba jeszcze doliczy膰 zu偶ycie i fakt, 偶e to mniej popularny model.
    Mimo wszystko je偶eli to faktycznie przypomina RB4 no to ci臋偶ko dosta膰 co艣 lepszego za 5 st贸w. Fajne kompaktowe (ok 20kg) g艂o艣ne kombo, dynamiczne i o dosy膰 neutralnym brzmieniu. Na tej p贸艂ce cenowej przy ashdownach mag czy LDM ba100 to jakie艣 dwie p贸艂ki wy偶ej moim zdaniem.

  16. Oczywi艣cie wszystko kwestia gustu.
    Kiedy艣 gra艂em kilka pr贸b na RB-7 i szczerze m贸wi膮c wola艂bym przerzuci膰 si臋 na zbieranie znaczk贸w ni偶 gra膰 na sta艂e na tym piecu… :/

    Ale cena dobra. Adekwatna.

  17. Jak dla mnie rb7 jestfajnym kombem. Jest bardzo transparentny, nie narzuca brzmienia jak np Ampeg co jest dla mnie zalet膮. Bardzo solidny nieawaryjny wzmacniacz. Z wad – troch臋 za ma艂o solidny d贸艂 przy wi臋kszych g艂o艣no艣ciach i zbyt jaskrawa g贸rka. Najlepiej wy艂膮czy膰 horna, podbi膰 dolny 艣rodek, ewentualnie troch臋 艣ci膮gn膮膰 g贸ry. Ja bardzo polecam, ale tak jak piszesz-kwestia gustu

  18. Ta nowa seria RB4 to +- 1600z艂, starsza na wyprzeda偶y to ok 1200, wi臋c 2k to tak z g贸rk膮 napisa艂e艣 馃檪

    No to w takim razie z du偶膮 g贸rk膮 ;P pewnie znalaz艂em jak膮s star膮 cene z poczatku produkcji 馃槓

  19. Ibanez z serii SR. Rocznik '97. Wyprodukowany w fabryce Fuji-gen – numer seryjny sprawdzii艂em tu:

    Za 600z艂 (!)
    Chyba nie trzeba dodawa膰 wi臋cej oprócz linku:

    Generalnie japo艅ce chodz膮 teraz w chorych cenach, wi臋c nawet jako "lokat臋" bym bra艂, tylko Druga Po艂owa zabrania:)

  20. tu s膮 fajne nowe rzeczy, mog臋 oceni膰 tylko po sprz臋cie darkglassa 偶e jest sporo taniej:

  21. Na grupie FB 'Basowe Graty na Sprzeda偶' stoi Conklin GT-7 (Groove Tools) za 2,5k z艂. Moim zdaniem niez艂a okazja 馃槈

  22. Bez wzgl臋du na seri臋, kraj pochodzenia itp., to moim zdaniem Spector na EMG poni偶ej 600z艂 jest niez艂膮 okazj膮:

  23. Spector performer DELUXE , cena noweego kolo 1200 zl , nie wiem tylko po co ktos wstawi艂 tam ten prze艂膮cznik ;]

  24. Kolejna pere艂ka na grupie sprzeda偶owej FB 'Sprz臋t basowy na sprzeda偶' – zmodyfikowany japo艅ski Fender '86 z pickupami Gibsona w puszkach i mostkiem 2Tek, za 2,8k z艂 馃槈

  25. Cena dobra. Sam poluj臋 na precelka ibaneza do mojego ibaneza jazz bass'a silver series z 77 w sunbur艣cie. A偶 sam si臋 zastanowi臋 czy go juz 艂ykn膮膰 馃槈


  26. A powy偶sza gitara? By艂a na alle. Jak zacz膮艂em wypytywa膰 o stan progów, stan gryfu, stan nakr臋tki pr臋ta itp. to aukcja zaraz si臋 sko艅czy艂a. Odpowied藕 jak膮 otrzyma艂em to, 偶e gitara sprzeda艂a si臋 w艂a艣nie w ich punkcie. Jak wida膰 nie prawda. Mo偶e kto艣 z Wroc艂awia pomaca膰 ten bas?

  27. Cena tego ibaneza silver no to wydaje mi sie normalna (nie jest to okazja , ani nie jest jakos wygórowana).Ten Saint Blues wyglada na troche um臋czony , pewnie st膮d lekko dampingowa cena (1/3 nowej – no ale ryzyko, na allegro bym sie nie ba艂 kupi膰 zawsze mozesz zarz膮dac zwrotu jakby co艣 bylo nie tak, ale na OLX to wolna amerykanka)

  28. Ciekawe wios艂o z wczesnych lat 90-tych, z pipakami Merlina:

    Podejrzewam, 偶e u "handlarzy" kosztowa艂by ze dwa razy wi臋cej – tylko pewnie nie mia艂by Merlinów:)

Mo偶liwo艣膰 komentowania zosta艂a wy艂膮czona.