Line 6 Bass Pod

LINE 6 BASS POD

Witam basową brać 🙂 Od niedawna jestem właścicielem Line6 BASS POD (nerka). W związku z tym że kupiłem sprzęt używany (co jest zrozumiałe bo już dawno tego nie produkują) – czy ktoś z Was może mi odpowiedzieć na parę pytań: 1. Czy ktoś posiada polską instrukcję do powyższego ? Może być polska lub angielska – ale w formie papierowej 🙂 2. Czy możliwe są jakieś upgrady brzmień ? Coś tam czytałem na zagranicznych forach – ale może ktoś z Was ma z tym jakieś doświadczenie ? 3. Jaki footswitch do tego moglibyście zarekomendować ? Generalnie instrukcja potrzebna mi do tego żeby jakoś ogarnąć i poustawiać to urządzonko pod siebie. Kupiłem go aby móc w domu poćwiczyć na słuchaweczkach i czasem wykorzystać go live. Najbardziej zależy mi na efektach (jakiś przester, octaver, synth, autowah, chorus) a symulacje wzmaków najchętniej wyłączyłbym na stałe. Jeśli ktoś mógłby podpowiedzieć jak to zrobić to instrukcja nie będzie potrzebna. P.S. Jestem nowy na forum – chociaż nie nowy basowym stażem 🙂 dlatego wybaczcie jeśli powyższe pytania są nie na miejscu 🙂 Pozdrawiam serdecznie

Czy ktoś miałby polską instrukcję do Line6 BASS POD, którą mógłby mi udostępnić?
Czy ktoś z Was ma wiedzę na temat możliwości upgradu brzmień w Line6 BASS POD?
Jaki footswitch polecilibyście mi do Line6 BASS POD?
Czy ktoś miał już do czynienia z efektami przester, octaver, synth, autowah i chorus w Line6 BASS POD i mógłby mi coś o nich powiedzieć?
Czy ktoś wie, jak wyłączyć symulacje wzmaków w Line6 BASS POD na stałe?
Czy warto inwestować w Line6 BASS POD, czy może lepiej szukać innego rozwiązania?
Czy ktoś z Was używa Line6 BASS POD do grania na basie akustycznym?
Czy ktoś wie, jak podłączyć Line6 BASS POD do komputera i czy jest to w ogóle możliwe?
Czy ktoś poleciłby mi jakieś ustawienia w Line6 BASS POD, które sprawiają, że dźwięk brzmi naprawdę rewelacyjnie?
Czy ktoś miał już problemy z działaniem Line6 BASS POD i wie, jak sobie z nimi poradzić?

Podziel się swoją opinią

6 komentarzy

  1. Kapral dzięki – odpowiedź na pyt. 1 już mam – a może ktoś zna odpowiedzi
    na pyt. 2 lub 3 ?

  2. Pytanie 2:

    Jest taki darmowy program o nazwie Gearbox (ostatnia wersja bodaj 3.72),
    którym można dowolnie zmienić każdy z parametrów „nerki” za pomocą
    komputera – tylko trzeba mieć kabel USB zakończony z drugiej strony
    kwadratową wtyczką, tak aby pasowała do gniazda USB

    problem w tym, że Line6 usunęło ten program z downloadów u siebie. Ponoć
    nie jest już produkowany (no i @#$% z tego, miejsce in zajmował?)

    Można go jednak znaleźć w sieci i tu kolejny problem. Działa świetnie z
    XP, ale z nowszymi wynalazkami majkroszajsa już nie (czy jest wersja na maka –
    nie wiem)

    Jak rozwiązać ten drugi problem – jest w sieci

    http://www.line6.com/support/topic/5226-gearbox-is-dead-what-a-shame/

    EDYTA:

    jednak program (w wersjach na Maka i Win) jest jeszcze na stronie Line6 (v
    3.72)

    trzeba wyżej podlinkowaną dyskusję przewinąć do posta nr 29

    a tu jest manual do GB 3.7

    http://www.l6c-acdn.line6.net/data/6/0a060b316ac34f0593bf82135/application/pdf/GearBox%203.7%20User%20Manual%20%20(%20Rev%20C%20).pdf

    a w instrukcji wprawdzie nie ma, że to służy do bass Poda, ale służy 😉

  3. Nie było czasem dwoch wersji „nerki” ? bo w mojej nie ma nigdzie zadnego
    gniazda ,które mogłoby być podpiete pod komputer.Tak pytam z ciekawości , bo
    fajnie by było móc coś pozmieniąć – o ile się da.

  4. tak – były dwie wersje nerki (z tego co się orientuję): starsza BASS POD
    (tę posiadam) oraz nowsza BASS POD XT.

Możliwość komentowania została wyłączona.