Tuner Do Basu Co Polecacie Co Byscie Wybrali

Tuner do basu – co polecacie, co byście wybrali

Witam,

jaki stroik do basu polecacie (chodzi mi o podłogowe tunery)? Który Waszym
zdaniem jest lepszy: KORG PITCHBLACK PB-01 czy Planet Waves PW-CT-11 Tru-Strobe
Pedal Tuner ?

co sądzicie o tunerze GTR Tools CT1?

z góry dzięki za odpowiedzi i porady

pozdrawiam

Wojtek

Jaki tuner do basu polecacie na podłogę?
Jakiego stroika do basu używacie na co dzień i czy jesteście z niego zadowoleni?
Czy preferujecie KORG PITCHBLACK PB-01 czy może Planet Waves PW CT 11 Tru Strobe Pedal Tuner?
Czy ktoś korzystał już z tunera GTR Tools CT1 i jakie są Wasze opinie na jego temat?
Który tuner do basu byłby najlepszy dla mnie, jeśli gram różne style muzyki?
Czy warto inwestować w droższy tuner do basu, czy raczej kupić coś tańszego?
Jakie funkcje powinien mieć dobry tuner do basu dla początkującego muzyka?
Czy znacie jakiś inny dobry tuner do basu, poza tymi wymienionymi przez Wojtka?
Jak często kalibrujecie swoje tunery do basu?
Czy korzystacie z jakiegoś programu na smartfona jako alternatywy dla tradycyjnego tunera do basu?

Podziel się swoją opinią

26 komentarzy

  1. Z czystym sumieniem mogę Ci polecić Polytuna.

    (Różne wersje na popularnym portalu aukcyjnym) (allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-4-ce-0519&order=p&string=tc+electronic+polytune)

    Nie oddam za nic. No, może za wersję w czarnej obudowie 🙂

  2. Stahoo: No, polytune’a też wiele osób poleca, ale też zastanawiałem się
    nad tymi trzema pozostałymi:). Ktoś może się wypowiedzieć na temat GTS’a i
    Planet wave’a?

    em.smalec: dzięki za odpowiedź, która tak naprawdę nic mi nie dała. Jako,
    że jak sądzę są na tym forum osoby, które się znają to na takie proste
    pytanie odpowiedzą w prosty sposób i wyjaśnią czym się taki rack od klipsa
    czy podłogowego tunera różni. Od strony technicznej. Nie interesowały mnie
    ceny takich tunerów i linki do sklepów.

  3. Polecam Pitchblacka.

    Planet Waves jest średnio (dla mnie) czytelny, GTR to będzie zwykły
    crap.

    Albo polytune, ale ja nie lubię bo za bardzo high-tech, nie ufam.

  4. mazur13 – chciałem tylko napisać, że zgooglowanie tego zajmuje zdecydowanie
    mniej czasu niż zadanie tego pytania na forum…

  5. A ja niedawno nabyłem (w ramach gratisu przy większym zakupie :)) GTRa. I
    powiem tak: Działa! Skutecznie, precyzyjnie i w miarę szybko. Porządna
    metalowa obudowa, wszystko czytelne. No i to to samo co te tunery Warwicka a
    cena jednak trochę niższa. Ne będę polecał bo mam go krótko i
    korzystałem na razie tylko w domu, ale wydaje się być spoko

  6. Ja jakiś czas temu nabyłem tuner firmy Nux. Kosztował grosze (ok. 110zł),
    a działa naprawdę z*ebiście.

    Jak ktoś ma ograniczony budżet, to polecam. W swojej klasie cenowej
    bezkonkurencyjny. Prosty, dokładny, dość szybki, fajny dizajn, solidna,
    nieduża obudowa. Tak o wygląda:
    http://www.nuxefx.com/photos/120808080608.jpg

  7. em.smalec – nie martw się, googlowałem, jednak chciałem dopowiedzenia dla
    pełnej jasności, stąd pytanie.

  8. Odkopuję!!! 🙂

    Basowa braci, pomocy!

    Mam BOSS TU-3. Tuner, niestety, przy basie 5-cio strunowym czasami przy strunie E i notorycznie przy strunie B tańczy po skali, przeskakują dźwięki na inne itp. Testowałem dzisiaj od kolegów ze składu Korg Pitchblack i TC Electrtonic Mini Noir. Obydwa zajebiaszcze, przy strunie B wszystko stoi pięknie, jak kuśka z rana 😉

    Rozważam zakup poniższych dwóch (w nawiasie obawy z nimi związane i ich zalety):
    – Korg Pitchblack Mini (dość słaba widoczność skali, brak automatycznego rozjaśniania/przyciemniania, plastikowy ekran zaraz pod stopą – może się szybko porysować),
    – TC Electronic Polytune 2 Mini (cena – jednak sporo droższy od Korg’a).

    W pedalboardzie mam wyprowadzone zasilanie akurat na wejście TU-3. W przypadku Korg’a wypada ono w tym samym miejscu. Przy Polytune, niestety, wejście jest z boku i nie starczy mi kabelka, więc to konkretny problem do rozwiązania.

    Skłaniam się ku Korg Pitchblack Mini. Jakieś opinie?

  9. Obydwa stroją zawodowo, przy czym Korgi miały zawsze większą dokładność (przy Polytune2 moze sytuacja się zmieniła). Ogólnie ja bym się skłaniał ku Korgowi.

  10. Moje doświadczenia:
    – GTR CT 1 – jeden z najtańszych tunerów podłogowych, działa bezproblemowo u mnie i znajomego gitarzysty, również z niskim B. Dokładnie to samo urządzenie jest sprzedawane jako Tocktuner, oczywiście drożej.
    – Korg Pitchblack Poly – po prostu nie działa, zwróciłem swój. Po uderzeniu dźwięku losowo przełącza się pomiędzy trybem polifonicznym i zwykłym.

  11. Właśnie zrobiłem mały deal: za komplet strun Elixir do gitary czterostrunowej, używane od sierpnia (czyli nieco ponad 2 miesiące) tylko w weekendy dostałem tuner podłogowy Fire&Stone PT.10C. Nie znam tego urządzenia. Czy ktoś może go używa/używał ? Mnie osobiście niezbyt leżą wyświetlacze ciekłokrystaliczne – wolę typowo analogowe, z widoczną wskazówką i podświetlaną tarczą.

  12. kup sobie jeszcze folię ochronną (taką jak na smarkfona). są firmy, ktore robią je na wymiar – jak nie znajdziesz to się odezwij bo mam gdzieś namiary.

  13. [quote=J and D JD110]Moje doświadczenia:
    – GTR CT 1 – jeden z najtańszych tunerów podłogowych, działa bezproblemowo u mnie i znajomego gitarzysty, również z niskim B.[/quote]

    Też taki posiadam. Nie wiesz przypadkiem czy można go zasilać akumulatorem, odpowiednikiem baterii 9V?

  14. @Minos: Nigdy nie próbowałem. Raczej można. Akumulatorki podobno w miarę rozładowania mogą oddawać niższe napięcie niż te 9V, ale na pewno nie może to uszkodzić tunera albo coś. Najwyżej przestanie działać, kiedy dostanie za niskie napięcie.

  15. No właśnie nie wiem. Bateria ma duży opór wewnętrzny i powoli „oddaje” prąd. Akumulator od razu podaje „cały” prąd. Pytałem sprzedawcę ale nie wie.

  16. Używałem kiedyś tunera kieszonkowego Korga z akumulatorkami AAA. Działało bez problemu, choć rozładowywały się o wiele szybciej niż normalne paluszki.

Możliwość komentowania została wyłączona.