Squier Tele Bass A Brzmienie Kontrabasu

SQUIER tele bass a brzmienie kontrabasu

Natknąłem się na informację, że Squier telecaster bass gdy przełącznik
jest w pozycji neckowej

brzmi „kontrabasowo”, w tej pozycji można tylko kontrolować głośność,
chciałbym się dowiedizeć jak to wygląda od strony technicznej, jeśli temat
gdzieś był to proszę o podrzucenie informacji, pozdrawiam

Jakie jest brzmienie Squier tele basu ustawionego na pozycję neckową i czy przypomina ono kontrabas?
Czy ktoś może mi powiedzieć, jak działa mechanizm Squier telecaster bass, który pozwala na uzyskanie dźwięków przypominających brzmienie kontrabasu?
Czy Squier tele bas ma wbudowany przełącznik do kontroli głośności?
Czy ktoś może udzielić mi informacji na temat technicznych szczegółów Squier telecaster bass i jak te wpływają na brzmienie instrumentu?
Jakie są najważniejsze cechy Squier tele basu, które pozwalają uzyskać brzmienie kontrabasu?
Czy Squier telecaster bass jest łatwy w obsłudze, jeśli chodzi o kontrolowanie głośności?
Czy jest możliwe uzyskanie brzmienia kontrabasu z Squier tele basu bez użycia specjalnych efektów lub dodatkowego sprzętu?
Czy Squier telecaster bass jest popularny wśród profesjonalnych basistów i jakie są ich opinie na temat tego instrumentu?
Jaki jest zakres cenowy Squier telecaster bass i czy warto zainwestować w ten instrument, jeśli chodzi o uzyskanie brzmienia kontrabasu?
Czy są inne modele basów, które oferują podobne brzmienie jak Squier telecaster bass i jakie są ich cechy?

Podziel się swoją opinią

5 komentarzy

  1. Jakiej technicznej informacji oczekujesz?

    Opisywanie brzmienia jako „kontrabasowe” to tylko taka estymacja – co takie
    brzmienie z grubsza przypomina, nie że jest trudne do odróżnienia od
    kontrabasu.

  2. W ogóle pisanie, że jakiś bas brzmi kontrabasowo jest nadużyciem – miałem kontrabas elektryczni i nawet on nie brzmiał za bardzo kontrabasowo przy bezpośrednim porównaniu z jakimkolwiek zwyczajnym kontrabasem – bardziej jednak przypominał fretlesa na sterydach, choć momentami można było się oszukać. To na marginesie. 😉 Basu brzmiącego jak kontrabas jeszcze nie słyszałem, choć tego określenia (brzmienie kontrabasowe) używa się do brzmienia pełnego z dużą ilością dołu i brakiem „soundu z progu”, które w pewnych aspektach może kontrabas przypominać, ale nabrać basem się raczej nie da. 😉

  3. [quote=zakwas]W ogóle pisanie, że jakiś bas brzmi kontrabasowo jest nadużyciem – miałem kontrabas elektryczni i nawet on nie brzmiał za bardzo kontrabasowo przy bezpośrednim porównaniu z jakimkolwiek zwyczajnym kontrabasem – bardziej jednak przypominał fretlesa na sterydach, choć momentami można było się oszukać. To na marginesie. 😉 Basu brzmiącego jak kontrabas jeszcze nie słyszałem, choć tego określenia (brzmienie kontrabasowe) używa się do brzmienia pełnego z dużą ilością dołu i brakiem „soundu z progu”, które w pewnych aspektach może kontrabas przypominać, ale nabrać basem się raczej nie da. ;)[/quote] Zakwas, chcesz się założyć?

  4. Problem, polega na tym, ze sam nie wiem… na płycie Martyny nagrywałem kilka
    rzeczy na kontrabasie i basie, i teraz za ch… nie wiem co jest co 😉

Możliwość komentowania została wyłączona.