Struny Do Pizzicato

Struny do pizzicato

Czy możecie polecić jakieś konkretne marki/egzemplarze strun od kontrabasu
3/4 do grania pizzicato?

Dodam, że raczej szukam budżetowych rozwiązań. Gram całkowicie amatorsko a
kontrabas nie jest moim głównym instrumentem.

Chciałbym po prostu wiedzieć na co warto wymienić „fabryczne” struny.

Czy znacie jakieś konkretnie marki strun do kontrabasu 3/4, które nadają się do gry pizzicato?
Jakie są wasze zalecenia co do ekonomicznych egzemplarzy strun od kontrabasu 3/4 do gry pizzicato?
Możecie mi polecić jakieś specyficzne modele strun od kontrabasu 3/4, które nadają się do pizzicato?
Czy ktoś z was ma pomysł na budżetowe rozwiązanie, jeśli chodzi o struny od kontrabasu 3/4 do grania pizzicato?
Co polecilibyście do wymiany fabrycznych strun od kontrabasu 3/4, jeśli chodzi o grę pizzicato?
Jakie są wasze zalecenia co do marki lub modelu strun od kontrabasu 3/4, które są oszczędne i nadają się do gry pizzicato?
Możecie mi polecić jakieś konkretnie marki strun od kontrabasu 3/4, które są dobre do grania pizzicato i nie przekraczają budżetu?
Czy ktoś z was gra na kontrabasie 3/4 i mógłby mi polecić jakieś struny do gry pizzicato?
Co polecilibyście dla początkującego gracza na kontrabasie 3/4, jeśli chodzi o struny do gry pizzicato?
Jakie są wasze zalecenia co do dobrych i oszczędnych strun od kontrabasu 3/4 do grania pizzicato?

Podziel się swoją opinią
szalejot
szalejot
Artykuły: 4

4 komentarze

  1. Do jazzu Thomastik Spirocore są chyba najbardziej standardowymi strunami, ale
    niezupełnie budżetowymi. Niektórzy uważają że nie są za dobre do arco,
    ale mi się na nich dobrze gra.

    Ale zależy co grasz – jeśli bardziej na przykład bluegrass to Spirocory nie
    będą za dobre i pewnie łatwiej by się grało na strunach które dużo mniej
    góry.

  2. Nie jestem ekspertem w strunach do kontrabasu, bo większość strun, które macałem były „a jakieś tam”. 😉 Mogę napisać jednak, jakie struny ostatnio kupiłem przyparty nieco do ściany, bo musiałem już wymienić oryginalnie nawleczone na elektrycznego Stagga na takie:
    http://www.thomann.de/pl/harley_benton_kontrabasssaiten_34.htm czyli najtańsze jakie znalazłem. Te są luźne, nawet bardzo, tanie, nawet bardzo 😉 oraz mają całkiem sporo górki póki co (mam je przez jakieś dwa miesiące). Niestety dół jest lekko nieklarowny, prawdopodobnie to przez to, że są luźne. Teraz zobaczymy z żywotnością tej taniochy. 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.