Boss RC-3 i zgrywanie nagrań na komputer.

Cześć! Niedawno wyposażyłem się w bardzo ciekawy Looper Bossa RC3. Gdy nagrywałem swoja bass`ówkę na 1 kanale (mono) nie było żadnego problemu ze zgraniem tego na komputer (niezła jakość tak w ogóle), lecz gdy chciałem nagrać coś ze znajomym na dwóch kanałach (stereo), to po zapisaniu wszystkiego na looperze i podłaczeniu do PC, widziałem tylko 1-wszy kanał. Co mogę zrobić, gdzie znaleźć nagrany 2 kanał (na PC)? Dodam, że 2 kanały są nagrywane oddzielnie (nie nakładają się na jedna ścieżkę).

Jak mogę zgrywać nagrań z Looper Bossa RC3 na komputer, jeśli nagrywam tylko na jednym kanale?
Co zrobić, jeśli po podłączeniu boss RC3 do PC, widzę tylko jeden kanał, pomimo nagrania na dwóch kanałach?
Jakie są najlepsze sposoby na zgranie nagrań z Boss RC3 na komputer dla basisty?
Czy istnieją specjalne programy do zgrywania nagrań z Boss RC3 na komputer, które są najlepsze dla basisty?
Czy mogę nagrywać swoją grę basową tylko na jednym kanale, jeśli chcę użyć Boss RC3 i zgrywać ją na PC?
Czy powinienem nagrywać swoje nagrania z Boss RC3 na jednym czy dwóch kanałach, aby uzyskać najlepszą jakość dźwięku na PC?
Jak najlepiej nagrywać nagrania w stereo z Boss RC3 i zgrywać na komputer dla basisty?
Co powinienem zrobić, jeśli nie mogę znaleźć nagranego drugiego kanału po podłączeniu Boss RC3 do PC?
Jak poprawić jakość dźwięku podczas zgrywania nagrań z Boss RC3 na komputer dla basisty?
Czy istnieją specjalne ustawienia, które powinienem ustawić, aby uzyskać najlepszą jakość dźwięku podczas zgrywania nagrań z Boss RC3 na komputer dla basisty?

Podziel się swoją opinią

6 komentarzy

  1. „Dodam, że 2 kanały są nagrywane oddzielnie (nie nakładają się na jedna
    ścieżkę).” Czyli sa nagrywane na innych persetach czy na tym samym??

  2. Na 2 innych. Pamiętam, gdy podłączyłem po raz pierwszy Looper do PC (gdy
    jeszcze nic nie nagrywałem), to widziałem foldery o nazwie:

    -01_1

    -01_2

    -02_1

    -02_2

    -03_1

    …. itd.

    Teraz po podłaczeniu widzę tylko foldery:

    -01_1

    -02_1

    -03_1

    … itd.

    Po podłączeniu do innych komputerów dalej widzę tylko tą „2-gą
    wersję”

  3. No ale to nie rozumiem, jak np nagrywasz sciezke bass perset 1 gitara perset 2
    to w czym problem?

  4. Chodzi mi o to, że gdy nagrywam bass na 1-wszej ścieżce, gitarę na 2-giej,
    to przy podłączeniu loopera pod komputer widzę nagraną tylko jedną
    ścieżkę (z bassem). Nie widzę 2-giej ścieżki z gitarą (która na pewno
    jest nagrana, bo słychać ją przy podłączeniu loopera pod głośnik). A
    chciałbym móc zgrywać i pierwszą ścieżkę, jak i drugą.

  5. Ciekawe rozumiem ze obydwa instrumenty sa caly czas podlaczone? Z ciekawosci to
    sprawdze i napisze jak to dziala na moim rc 3

  6. Sprawdzilem to dla ciebie, bas w input A gitara w intput B bas nagrany perset 1
    gitara perset 2, obydwa pliki sa kolejno w folderze 1 i 2, u mnie foldery tez
    sa kolejno.

    01_1

    02_1

    ….

Możliwość komentowania została wyłączona.