Struny kontrabasowe

witam, chciałbym kupić struny do kontrabasu, do gry smyczkiem i zmieścić
się do ceny 1200zł, czy za to kupię coś porządnego? co polecacie?

Cześć, szukam strun do kontrabasu, które nadają się do gry smyczkiem. Miałbym około 1200zł na zakupy – czy da się kupić coś dobrego w tej cenie? Co byście polecili?
Możecie polecić jakieś dobre struny do kontrabasu na grę smyczkiem? Moje maksymalne budget to 1200zł. Czy uda mi się coś porządnego kupić w tej cenie?
Jaki jest dobry wybór w przypadku zakupu strun do kontrabasu, które nadają się do gry smyczkiem? Moje kwotowe ograniczenie to 1200zł. Czy za tę cenę da radę coś dobrego kupić?
Chciałbym kupić struny do kontrabasu, jednak nie wiem które wybrać. Czy możecie polecić jakieś, które będą dobre do gry smyczkiem? Ile może kosztować takie coś, by mieściło się w granicach 1200zł?
Czy ktoś z Was ma doświadczenie w zakupie strun do kontrabasu na grę smyczkiem? Potrzebuję pomocy – jakiś dobry wybór w okolicy 1200zł?
Znajdą się tutaj gracze na kontrabasie, którzy wybierali niedawno struny na grę smyczkiem? Jaki jest sensowny zakup w okolicach 1200zł? Co polecacie?
Hej, poszukuję strun do kontrabasu na grę smyczkiem. Czy spodziewać się, że za około 1200zł uda mi się coś dobrego kupić? Jakie konkretne modele polecacie?
Czy możecie polecić mi jakieś struny na kontrabas, które będą odpowiednie do grania smyczkiem? Mniej więcej chcę wydać na nie około 1200zł. Co byście polecili?
Co warto kupić ze strun kontrabasowych na grę smyczkiem, mając budżet około 1200zł?
Czy potraficie polecić mi jakieś dobre struny na kontrabas odpowiednie do gry smyczkiem? Budżet to około 1200zł. Co byście wybrali w takim wypadku?

Podziel się swoją opinią

5 komentarzy

  1. Ja polecam Daddario, całkiem dobre struny. Chociaż moje ukochane to Pirastro.
    Poszukaj ich na e-bayu, tam kupisz je dużo taniej niż np. u Henglewskich. 😉

  2. Widzę, że temat może już nie nowy, ale konkretnej odpowiedzi nie ma.

    Do smyka polecam Pirastro Obligato lub któreś z Thomastików – Spirocore albo
    Belcanto. Belcanto lepiej reagują na smyczek, łatwiej się wzbudzają, za to
    w brzmieniu nie mają takiego growlu jak Spirocore. Obligato są wygodne do
    smyczkowania i brzmią dość równo.

    http://www.uptonbass.com/double-bass-upright-bass-blended-string-set/ – polecam
    rozważyć taki komplet (E i A Spiro, D, G Oligato), w moim basie się sprawdza
    w arco i pizz.

    Z droższych słyszałem Evah Pirazzi i Flexocore, ale nie dane mi było na
    nich grać. Ciemniejsze brzmienie od wcześniej wymienionych.

Możliwość komentowania została wyłączona.