Pomocy – Wzmacniacz wzbudza/wzburza lub najprościej – pierdzi

Autor opisuje problem związany z efektem basowym Digitech Bass Driver, który po podłączeniu do wzmacniacza Ashdown five fiftheen powoduje niechciane dźwięki. Poszukuje pomocy i sugestii, jak rozwiązać problem zakłóceń dźwięku.

Witam, ostatnimi czasy stwierdziłem, że chciałbym pobawić się basowym
distortion, więc po krótkich poszukiwaniach wybrałem efekt Digitech Bass
Driver – jako, że i cena była sprzyjająca i ogólnie próbki efektu bardzo
mi się spodobały. Po kilku dniach efekt dotarł do mnie, jednak ku mojemu
zdziwieniu – po podłączeniu do wzmacniacza i włączeniu go – wzmacniacz
zaczyna „pierdziec”. I nie jest to bardzo cichy, ledwo słyszalny dźwięk,
tylko zagłusza on praktycznie cały dźwięk przy grze. I tu pojawia się moje
pytanie – co może być tego powodem i czy ktoś ma może jakiś pomysł jak
rozwiązać ten problem?

Sprzęt – piec : Ashdown five fiftheen, 2 kable proel, gitara „własnej
roboty”(tzn, zakupione wszystkie części łącznie z gryfem i korpusem),
pickupy seymour duncan SPB-3

Jakie sposoby rozwiązania problemu pierdzenia wzmacniacza po włączeniu efektu Digitech Bass Driver mogą być skuteczne?
Czym może być spowodowane pierdzenie wzmacniacza po podłączeniu efektu Digitech Bass Driver i jakie są sposoby na usunięcie tego problemu?
Czy ktoś ma pomysł na rozwiązanie problemu pierdzenia wzmacniacza po włączeniu efektu Digitech Bass Driver?
Jaka może być przyczyna pierdzenia wzmacniacza po podłączeniu efektu Digitech Bass Driver i jak go można rozwiązać?
Czy ktoś spotkał się z problemem pierdzenia wzmacniacza po używaniu efektu Digitech Bass Driver i zna skuteczne sposoby na usunięcie tego problemu?
Jakie mogą być przyczyny pierdzenia wzmacniacza po podłączeniu efektu Digitech Bass Driver i co można zrobić, aby to naprawić?
Czy jest ktoś, kto zna sposób na rozwiązanie problemu pierdzenia wzmacniacza po podłączeniu efektu Digitech Bass Driver?
Co zrobić, aby usunąć problem pierdzenia wzmacniacza po podłączeniu efektu Digitech Bass Driver, który utrudnia grę na basie?
Czy jest jakiś sposób na usunięcie pierdzenia wzmacniacza po włączeniu efektu Digitech Bass Driver, który przeszkadza w grze?
Jakie rozwiązania problemu pierdzenia wzmacniacza po podłączeniu efektu Digitech Bass Driver są najskuteczniejsze?

Podziel się swoją opinią
marekgaw197
marekgaw197
Artykuły: 1

4 komentarze

  1. Nagraj jakąś próbkę. Jeżeli przez „pierdzenie” rozumiesz bardzo mocne
    przesterowanie, to może masz za mocno odkręcony volume w tym efekcie?

Możliwość komentowania została wyłączona.