Czy wygłuszać/wytłumiać dodatkowo obudowę?

2036-bg1apj.
Buduję [url=http://gitaradiy.pl/artykul/id/55.html]kolumnę 115 pod gitarę basową” >KLIK . Przebieg prac można zobaczyć pod linkiem (dziś dorzucę zdjęcia już po złożeniu). Wewnątrz jak widać solidna kratownica. Zastanawiam się teraz, czy jeszcze ją dodatkowo czymś wygłuszać/wytłumiać od wewnątrz. W przypadku obudowy bas refleks raczej nie daje się wytłumienia, ale dotychczas nie miałem do czynienia z paczkami pod bas. Może wiecie jak to wygląda w przypadku fabrycznych konstrukcji lub rodzimych manufaktur?

Czy powinienem dodatkowo wygłuszać/wytłumiać obudowę, jeśli buduję 115 pod gitarę basową?
Czy zastanawiałeś się nad dodatkowym wygłuszeniem/wytłumieniem kratownicy w mojej obudowie basowej?
Czy warto wygłuszać/wytłumiać dodatkowo moją obudowę basową?
Czy mając solidną kratownicę we wnętrzu obudowy basowej, muszę jeszcze coś wygłuszać/wytłumiać?
Czy obudowa basowa z refleksem wymaga dodatkowego wytłumienia/wygłuszenia, aby działał on poprawnie?
Czy fabryczne konstrukcje zaopatrzone są w dodatkowe wygłuszenie/wytłumienie?
Czy pracując nad budową obudowy basowej, muszę wziąć pod uwagę wygłuszenie/wytłumienie wnętrza?
Czy zaleca się dodatkowe wygłuszenie/wytłumienie, gdy buduję obudowę basową?
Czy dodatkowe wygłuszenie/wytłumienie wpływa na jakość dźwięku z mojej obudowy basowej?
Czy ktoś z was miał doświadczenie z wygłuszaniem/wytłumianiem obudów basowych i może podzielić się swoją wiedzą?

Podziel się swoją opinią

6 komentarzy

  1. jak miałem tonsila bass100 z 2 br to tylko tylnia scianke miałem wygluszona
    gąbką jakąś.

  2. Wszystkie kolumny jakie miałem do tej pory były wytłumione w środku. Raz to
    jakiś filc był, ale częsciej włóknina taka biała. Nie wiem jak to
    profesjonalnie się nazywa 😛

  3. Chodzi bardziej o wygłuszenie ścianek, czy tłumienie w całej objętości
    kolumny? Możesz napisać coś więcej o tych kolumnach? Może jakieś
    konkretne modele?

  4. @macius: Wszystkie kolumny jakie miałem do tej pory były wytłumione w środku. Raz to jakiś filc był, ale częsciej włóknina taka biała. Nie wiem jak to profesjonalnie się nazywa 😛

    owata?

  5. Jako, że jestem już blisko końca prac i kolumna zaczyna już jakoś
    wyglądać, to się pochwalę. Raczej daruję sobie zupełnie wytłumianie.

Możliwość komentowania została wyłączona.