Podłączenie basu do HiFi/kina domowego

Autor poszukuje urządzenia umożliwiającego nagrywanie basu i odtwarzanie go przez system HiFi lub zestaw kina domowego bez trzasków, przesterowań. Sprawdza różne opcje, w tym TonePort GX Line6 i Zoom B2.1u, ale rozważa także zakup DI Boxa.

Witam 🙂 Szukam urządzenia do gitary basowej, które pozwoli mi nagrywać bas
i jednocześnie umożliwi granie na basie przez zwykłą wieżę Hi Fi, albo
zestaw kina domowego. Zależy mi na tym żeby nic przy tym nie trzeszczało,
nie charczało, nie przesterowywało. Chcę mieć po prostu bas przez system Hi
Fi do grania i nagrywania w domu. TonePort GX Line6 się do tego nie nadaje,
dobry jest do gitary, ale ma za szerokie pasmo i głośnik charczy. Zoom B2.1u
jest bardzo dobry, bo obcina pasmo poniżej 40 Hz. Niestety większość tych
bajerów (efekty, automat perkusyjny) jest mi zupełnie niepotrzebnych – jednak
brzmi on bardzo dobrze podłączony do Hi Fi.

Zastanawiałem się czy może DI Box – coś w stylu DI Boxów MXR, albo
Sansamp, Eden spełni tą fukcję ? Mam bas aktywny, Ibaneza BTB 405. Czy
możesz mi coś polecić ?

Najlepiej by było gdybym znalazł coś tak do 500zł.

Jak mogę podłączyć swój bas do systemu Hi Fi lub kina domowego?
Czy szukasz urządzenia, które pozwoli Ci nagrywać bas i jednocześnie umożliwi granie na basie przez zwykłą wieżę Hi Fi lub zestaw kina domowego?
Czy istnieje urządzenie, które pozwoli Ci na granie i nagrywanie basu przez system Hi Fi lub kina domowego, bez trzeszczenia, charczenia i przesterowywania?
Jakie urządzenie jest najlepsze do nagrywania i grania basem przez system Hi Fi lub kina domowego?
Czy TonePort GX Line6 jest odpowiedni do nagrywania i grania basem przez system Hi Fi lub kina domowego?
Czy Zoom B1u jest dobrym urządzeniem do granie basem przez system Hi Fi lub kina domowego?
Czy istnieją jakieś urządzenia DI Box zgodne z basem aktywnym, takim jak Ibanez BTB 405?
Jaka cena byłaby najlepsza dla urządzenia, które pozwoli mi na granie basem przez system Hi Fi lub kina domowego?
Czy DI Boxy MXR lub Sansamp lub Eden spełnią tę funkcję i pozwolą na granie basem przez system Hi Fi lub kina domowego?
Jakie urządzenie polecasz, żeby obsługiwać bas przez system Hi Fi lub kina domowego?

Podziel się swoją opinią

Jeden komentarz

  1. @theopij: TonePort GX Line6 się do tego nie nadaje, dobry jest do gitary, ale ma za szerokie pasmo i głośnik charczy. Zoom B2.1u jest bardzo dobry, bo obcina pasmo poniżej 40 Hz.

    Pogubiłem się… Toneport ma za szerokie pasmo więc odpada, Zoom ma za
    wąskie więc odpada.. to jakie pasmo Cię interesuje?

    Z GXem nie mam problemu na małych głośniczkach 4″ do komputera więc nie
    rozumiem skąd charczenie u Ciebie.

Możliwość komentowania została wyłączona.