Gallien Krueger a fajna 'kompatybilość’ z paczkami innych firm.

Posiadacze sprzętu Gallien Krueger w Polsce mogą napotkać na trudności ze zdobyciem nowych komponentów tej marki. Autor opisuje swój dylemat związany z poszukiwaniem dodatkowej kolumny do swojego zestawu Gallien Krueger, rozważając modele Ampeg B 410HE i Eden N410RS.

Szczęśliwi posiadacze kompletnego sprzętu firmy GK (czyli paczka + kolumna/kolumny) powinni zawyć z radości, gdyż w chwili obecnej dorwać ten sprzęt, jako nowy, na terenie naszego kraju to rzecz niemalże niemożliwa. Jestem więc po części szczęśliwym posiadaczem głowy Backline 600 i paczuszki 210 BLX-II. Problemy zaczęły się, kiedy poszukiwać zacząłem jakiegoś towarzysza mojej paczki, żeby się samotna nie czuła, a ogół gadał względnie fajnie na próbach. Wielkie okazało się moje zdziwienie, kiedy nagle wszystkie sklepy internetowe i stacjonarne w okolicy mej mieściny powiedziały mi, że niestety, Polski dystrybutor padł (za granicą nie wiem jak dokładnie, ale jeden sklep powiedział „Entshuldigung, kein Gallien Krueger”). Echo, echo… Szukałem używek, kilka przetestowałem, ale większość z nich była w stanie mocno 'zgwałconym’. Echo, echo… v 2.0. Teraz mam mały dylemat i kombinuję nad paczką Ampeg B 410HE lub Eden N410RS. Czy ktoś mądrzejszy ode mnie mógłby powiedzieć co jest bardziej sensownym wyborem? Jak poszczególne paczki będą współpracowały z tym sprzętem w muzyce metalowej? Moim celem jest uzyskanie 'mięsitego’ brzmienia. Wiem, że najlepiej byłoby to ograć, ale nie ma tego sprzętu w mojej okolicy, z resztą nie mam też zbyt wiele czasu na tego typu zabawy. Pytam, bo wcześniej zakupiłem paczkę Taurusa i nie grało to tak, jakbym chciał u mnie i pomimo kręcenia oraz posyłania soczystych epitetów łacińskiego pochodzenia, nic nie dało się na to poradzić. Swoją drogą, dochodzi tutaj też moja głupota i natura osobnika kąpanego w gorącej wodzie, bo Taurus ten ma 4 ohmy, w sklepie fajnie gadał, ale w magiczny sposób wyleciało mi z głowy, żeby wziąć swojego heada i przetestować. Czy po prostu, pierdyknąć wszystkim i nazbierać na Mesę Boogie :D. EDYTA: Chryste, chyba się źle w dział wstrzeliłem oO.

Czy mam Gallien Krueger i jaką paczkę kupiłem?
Jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami sprzętu firmy GK?
Jakie problemy mam z moją kolumną basową?
Szukam towarzysza dla mojej kolumny basowej.
Dlaczego nie mogę znaleźć dystrybutora GK w Polsce?
Jaka jest moja opinia na temat używek GK?
Co jest bardziej sensownym wyborem: Ampeg B 410HE lub Eden N410RS?
Jak poszczególne kolumny basowe będą działać w muzyce metalowej?
Moje celem w uzyskaniu mięsitego brzmienia.
Czy warto kupić Mesę Boogie?

Podziel się swoją opinią
Oczy Chaosu
Oczy Chaosu
Artykuły: 6

2 komentarze

  1. Dział poprawiłem. Mesa może być niezłym pomysłem 😀

    A poważnie: Ja bym połaził z headem po ludziach i po sklepach. Podepniesz,
    ograsz, poczujesz albo nie. To nie dość, że kwestia indywidualna to dość
    losowa, bo trudno będzie trafić osobę z takim headem i takim gustem (forum
    jest duże, więc może się trafi, tego życzę 😉 )

  2. Dzięki za poprawkę, Dante ;).

    Naturalnie, wiem, że to ciężka sprawa, dlatego pytam na forum, gdzie jest o
    wiele większe prawdopodobieństwo wystąpienia takiej sytuacji, jaką
    opisałeś. Więcej ludzi, którzy wiedzą więcej. A jeżeli nie, to zakup
    paczki będzie musiał poczekać na lepsze czasy, kiedy zapiździel w robocie
    przeminie (czyli tak po planowanym końcu świata w przyszłym roku :D). No
    nic, czekam na ewentualne opinie, może jakieś próbki, jeżeli ktoś ma
    podobne zestawienie i nie spamuję już.

Możliwość komentowania została wyłączona.