Problem z odpowiednim ustawieniem basu.

Czytelnik podziel się swoim problemem związkanym z niewłaściwym ustawieniem strun basowych w zakupionym używanym Rockbass Corvette. Opisał trudności z obniżaniem akcji strun, które prowadzą do niechcianego efektu brzęczenia.

Witam. Mam pewien problem, zwracam się z nim do was, bo wiem, że większość forumowiczów ma większe doświadczenie basowe niż ja. Otóż niedawno kupiłem sobie używany Rockbass Corvette i jedna rzecz mnie w nim zaintrygowała. Otóż struny są w znacznie większej odległości od progów niż w moim starym, koreańskim basie. Chciałem obniżyć ich akcję (trochę czytałem na tym forum, jak i z innych źródeł), lecz gdy to robię, struny zaczynają brzęczeć gdy tylko trochę mocniej się zagra… Ten przydźwięk raczej nie jest zbyt przyjemny, a żeby całkowicie go się pozbyć, muszę podnieść struny bardzo wysoko… Nie wiem, co jest tego przyczyną? Jeszcze coś trzeba wyregulować? Trochę boję się kręcić tam przy gryfie, wiem, że coś tam można majstrować ale w moimi umiejętnościami pewnie zaraz coś złamię. Dołączam zdjęcia i proszę o pomoc. Wrzucam zdjęcia, ale za bardzo nie wiedziałem jak sfotografować… Chyba za wysoko są te struny… a jeszcze brzęczy…
www.imageshack.us/g/853/dsc08177a.jpg/

Jak mogę obniżyć akcję mojego basu, aby struny nie brzęczały?
Czy ktoś może mi pomóc z problemem z moim Rockbass Corvette związanym z brzęczeniem strun przy niskiej akcji?
Co byłoby przyczyną brzęczenia mojego basu, gdy próbuję obniżyć akcję?
Czy jest coś, co powinienem wyregulować, aby pozbyć się brzęczenia na moim Rockbass Corvette?
Czy ktoś może polecić mi instrukcję lub tutorial, jak prawidłowo regulować struny na basie?
Co mogę zrobić, aby poprawić brzmienie mojego basu i zniwelować brzęczenie?
Jakie są najlepsze sposoby na obniżenie akcji i dostosowanie gryfu do mojego stylu gry?
Czy istnieje sposób, aby regulacja strun na basie była łatwiejsza i bezpieczniejsza?
Czy ktoś miał podobny problem z brzęczeniem na Rockbass Corvette?
Kto może mi doradzić, jak obniżyć akcję na moim basie bez powodowania brzęczenia?

Podziel się swoją opinią

5 komentarzy

  1. Niepotrzebnie się boisz, wyczucie i pogrzeb przy gryfie

    tu masz wszystko ładnie opisane

    Pozdrawiam.

  2. ewentualnie może ktoś z forumwiczów byłby w stanie pokazać Ci osobiście
    jak się basiwo reguluje

  3. W sumie mam jednego kolegę basistę, gra kilka lat, jak będzie to się go
    spytam. Pewnie już coś tam majstrował przy swoim basie. Czyli to brzęczenie
    wynika raczej z tego, że bas jest niewyregulowany? Bo ja tam nie mogę
    odróżnić, czy gryf jest za prosty, czy wygięty czy jeszcze jakiś inny… I
    dzięki za ten link, tego jeszcze nie czytałem to przejrzę co i jak. A jak
    będzie ten znajomy to z nim pogadam, może będzie miał chwilę żeby
    podzielić się ze mną swą wiedzą praktyczną 😉

Możliwość komentowania została wyłączona.