Faktyczna rola rozmiaru głośnika

Witam, założyłem wątek, bo chciałbym się dowiedzieć, który wzmacniacz
byłby dla mnie najlepszy. Na razie gram na Fernandesie PJ EMG (5tka), w
przyszłości dojdzie JB VM, jakiś PB i pewnie później szósteczka 😉

Wiele już czytałem, ale mam mętlik w głowie. Podobno najlepszy dół dają
15″/18″, ale mulą. Wiele osób wybiera kilka 10″/12″ i są zadowoleni. Czy
naprawdę warto pakować się w wielgachne głośniki, skoro mniejszym kosztem
można dostać rozwiązanie inne – a może i lepsze?

Pozdrawiam, Tomek 😉

Jaki jest twój stanowisko w sprawie znaczenia rozmiaru głośnika w grze na basie?
Jaki byłby dla mnie najlepszy wzmacniacz, uwzględniając moje obecne i przyszłe gitary?
Czy możesz polecić jakiś konkretny wzmacniacz dla basisty grającego na Fernandesie PJ EMG?
Czy powinienem inwestować w duże głośniki, aby uzyskać najlepszy dół, czy lepiej zdecydować się na mniejszy rozmiar głośnika?
Czy istnieją jakieś konkretne modele wzmacniaczy, które są szczególnie dobre dla basistów?
Czy wielkogabarytowe głośniki naprawdę są bardziej efektywne niż mniejsze modele?
Jakie są Twoje doświadczenia z różnymi rozmiarami głośników i wzmacniaczy w grze na basie?
Czy warto inwestować w droższe modele wzmacniaczy, aby uzyskać najlepszą możliwą jakość dźwięku?
Czy istnieją jakieś czynniki, na które powinienem zwrócić uwagę, wybierając wzmacniacz dla basisty?
Czy możesz polecić jakieś dodatkowe akcesoria lub narzędzia, które pomogą mi uzyskać najlepszy dźwięk na basie?

Podziel się swoją opinią
Gwynbleidd
Gwynbleidd
Artykuły: 0

Jeden komentarz

  1. Zdecydowanie lepiej mieć paczkę na kilku mniejszych glosnikach niż na jednym
    duzym.

Możliwość komentowania została wyłączona.