Pf Live At Pompei Cos Nie Tak Z Basem

PF-Live At Pompei – coś nie tak z basem

Basista dzieli się swoją frustracją dotyczącą trudności z dokładnym nastrajaniem basowej partii słynnego koncertu PF-Live At Pompei. Pomimo cyfrowej konwersji, problem pozostaje taki sam jak na starych kasetach VHS.

YouTube PF-Live At Pompei - coś nie tak z basem
Całe moje basowe życie irytuje mnie ten problem, bo w zasadzie ten koncert zaszczepił we mnie miłość do basu a poniższy utwór był pierwszym, który nauczyłem się grać. Chodzi mi o czystość dźwięku gitary basowej bo uważam, że coś jest nie tak. Odkąd pamiętam gdy chcę to zagrać muszę specjalnie dostrajać gitarę. Dawniej zawsze miałem nastrojoną do fortepianu, który mielismy w domu rodzinnym. Od paru lat za fortepian robi stroik i o ile do WSZYSTKICH innych utworów ten strój pasi – do tego koncertu nie za bardzo. Zawsze muszę popuszczać o niecałe 1/4 tonu. Zapis tego koncertu miałem na kasecie VHS więc zwalałem wszystko na swój magnetowid. Ale teraz okazuje się, że cyfrowy zapis zawiera ten sam problem. I moje pytanie brzmi czy tylko ja słyszę różnicę czy może rzeczywiście problem istnieje. A jeżeli istnieje to jakim cudem to wszystko współgra z pozostałymi instrumentami – bo o ile na gitarze też można obniżyć lekko strój to chyba z organami i fortepianem już nie. Nie sądzę żeby to była wina konwersji pliku skoro na tradycyjnym VHSie było to samo. https://www.youtube.com/watch?v=646KtkEcPm8

Czy zdarza mi się mieć problemy z czystością dźwięku gitary basowej?
Jakie problemy mam z basem podczas koncertów PF Live At Pompei?
Czy nauczyłem się grać na basie od tej piosenki?
Czy muszę specjalnie dostroić gitarę, aby zagrać ten utwór?
Czy zdarza mi się popuszczać strój gitary basowej przy graniu tej piosenki?
Jakie są moje przypuszczenia na temat przyczyny problemu z czystością dźwięku basów?
Czy tylko ja słyszę różnicę w dźwięku gitary basowej?
Czy cyfrowe zapisy utworu również mają ten sam problem co taśmy VHS?
Jak to możliwe, że problem z dźwiękiem gitary basowej nie wpływa na pozostałe instrumenty?
Uważam, że przyczyną problemu jest konwersja pliku lub magnetowid, na którym mam zapisany koncert.

Podziel się swoją opinią
Steve Rondel
Steve Rondel
Artykuły: 6

3 komentarze

  1. A stroja między sobą, pasuje wszystko? Pasuje, to nie wiem w czym problem.
    Moze tak się zapisało, pamiętaj, ze to nagrywane było na taśmach,
    pamiętaj, ze hammond mógł tak stroić, przyczyn może być tysioncpińset 😉

  2. Dokladnie to co mowi Kapral. Sprobuj na jakimś bardziej zaawansowanym stroiku
    posiadajacym mozliwosc ustawienia czestotliwosci dźwięku A (internetowy bądź
    jakiś pozyczony) i znajdz pasujaca tu czestotliwosc.

Możliwość komentowania została wyłączona.