Rap

Witam! Chciałbym się zapytać czy według was możliwe jest stworzenie beatu
pod jakiś wolniejszy rap używając basu (moim zdaniem jest). Jeśli znacie
jakieś hip-hopowe kawałki, w których bas tworzy beat (nie chodzi mi o
badziewne wstawki tylko jakieś riffy przez całą piosenkę) to był bym
wdzięczny za rzucenie jakiegoś tytułu albo wykonawcy. Jak znacie skale,
które można by wykorzystać albo macie jakieś luźne pomysły jak zrobić
dobry podkład pod rap to piszcie. Pozdrawiam.

Czy według mnie jako basisty jest możliwe stworzenie beatu pod wolniejszy rap przy użyciu basu?
Znacie jakieś hip hopowe kawałki, w których bas tworzy beat?
Czy znacie wykonawców lub tytuły hip hopowych piosenek, w których bas jest wiodącym elementem?
Jako basista szukam pomysłów na stworzenie dobrego podkładu pod rap. Macie jakieś sugestie?
Jako basista interesuję się możliwością stworzenia beatu pod wolniejszy rap. Czy ktoś ma podobne doświadczenia?
Czy znacie skale, które są odpowiednie do tworzenia podkładów pod hip hopową muzykę?
Jako basista chcę wzbogacić swoje umiejętności i stworzyć innowacyjny beat pod rap. Jakie są wasze sugestie?
Czy istnieją specjalne techniki gry na basie, które można wykorzystać przy tworzeniu podkładu pod hip hopową muzykę?
Czy jako basista powinienem skupić się na riffach czy bardziej na rytmie przy tworzeniu podkładu pod rap?
Czy może ktoś polecić mi jakąś literaturę albo poradniki dotyczące gry na basie w hip hopowej muzyce?

Podziel się swoją opinią

112 komentarzy

  1. tak jak napisal gelekgm koncert ostrego w trojce jest chyba jednym z
    najlepszych przykladow polaczenia rapu z zywa muzyka glownie dlatego ze ostry
    komponuje taka muzykę , która można zagrac zywa kapela i niezle się przy tym
    pobawic. Wiekszosc dobrych skladow była już wymieniona mogę jeszcze dodac
    jedynie KillazGroup tam masz typowy ciezki bit ale nie na zywo. Ogolnie
    laczenie rapu z zywa muzyka w dobrym wykonaniu wychodzi zajebiscie a co do skal
    i innych takich proboj budowac proste riffy na basie do tego fajna perke dodaj
    🙂 ewentualnie jakieś fajne przejscia. Z Polski polecam glownie ostrego bo gosc
    robi mega bity i nie opiera kawalkow na jednym riffie tylko kombinuje ile się
    da 🙂

Możliwość komentowania została wyłączona.