boss gt 10b + warwick streamer stage…czas na wzmacniacz, LAMPA CZY HYBRYDA?

Po zakupie multi efektu Boss gt10b rozwa偶am zakup wzmacniacza do mojego basu i mam dylemat mi臋dzy wzmacniaczem lampowym a hybrydowym. Poruszam r贸wnie偶 swoje w膮tpliwo艣ci co do brzmienia generowanego przez Boss gt10b.

Witam wszystkich ponownie. Mia艂em zamiar najpierw kupi膰 wzmacniacz, ale podczas poszukiwa艅 natkn膮艂em si臋 na multi efekt „Boss gt10b”, kt贸ry sta艂 si臋 moj膮 w艂asno艣ci膮. Teraz chc臋 dokupi膰 do niego wzmacniacz, i nie jestem pewny, czy cyfrowy d藕wi臋k z boss gt10b b臋dzie wsp贸艂pracowa艂 lepiej ze wzmacniaczem full lampowym, czy hybrydowym. Mam na my艣li Hartke KILO, oraz Hartke LJ1000? je偶eli kto艣 zna si臋 na temacie, ma do艣wiadczenie prosz臋 o pomoc. Na marginesie nie do ko艅ca jestem zadowolony z brzmienia mojego basu pod艂膮czonego do Boss gt10b. Za mocno czu膰 „sztuczno艣膰” brzmienia. Nawet na „najczystszym” ustawieniu jakie uda艂o mi si臋 uzyska膰, brzmi sztucznie. W momencie pod艂膮czenia si臋 pod sam wzmacniacz, bas zaczyna „偶y膰”….mo偶e musz臋 si臋 jeszcze troch臋 nauczy膰 o obs艂udze tego multiefektu basowego. Obawiam si臋, 偶e pope艂ni艂em b艂膮d ulegaj膮c chwilowemu oczarowaniu r贸偶no艣ci膮 brzmie艅, zapomnia艂em o postanowieniu-nigdy multiefektu do basu….czy mia艂em racj臋???

Czy powinienem dokupi膰 wzmacniacz full lampowy czy hybrydowy do mojego Boss gt10b i Warwick Streamer Stage?
Czy kto艣 mo偶e mi poradzi膰 w wyborze wzmacniacza do mojego Boss gt10b i Warwick Streamer Stage?
Czy warto mie膰 wzmacniacz full lampowy czy hybrydowy, je艣li posiadam Boss gt10b i Warwick Streamer Stage?
Czy kto艣 mo偶e mi pom贸c z ustawieniem brzmienia mojego basu w po艂膮czeniu z Boss gt10b?
Czy powinienem spr贸bowa膰 pod艂膮czy膰 mojego basu bezpo艣rednio do wzmacniacza zamiast przez Boss gt10b?
Czy kto艣 ju偶 mia艂 podobne problemy z sztuczno艣ci膮 brzmienia po u偶yciu Boss gt10b i mo偶e mi pom贸c?
Czy wyb贸r wzmacniacza full lampowego czy hybrydowego wp艂ynie na jako艣膰 d藕wi臋ku z Boss gt10b?
Czy powinienem zainwestowa膰 w lepszy multiefekt basowy do mojego Boss gt10b?
Czy m贸j bas zrobi r贸偶nic臋 w wyborze wzmacniacza full lampowego czy hybrydowego do mojego Boss gt10b?
Czy kto艣 mia艂 podobne do艣wiadczenia z multiefektem basowym i mo偶e mnie o nich poinformowa膰?

Podziel si臋 swoj膮 opini膮
dominussbas
dominussbas
Artyku艂y: 0

Jeden komentarz

  1. Boss dogada si臋 ze wszystkim, aczkolwiek moim zdaniem najlepiej kupi膰 taki
    piec, 偶eby nie trzeba by艂o odpala膰 emulacji w multiefekcie.

    No i to, co ju偶 sam zauwa偶y艂e艣 – pewna sztuczno艣膰 brzmienia.

    W ka偶dym multi s膮 pewne efekty, kt贸rych nie powinno si臋 uruchamia膰 馃槢
    Omijaj symulacje wzmacniaczy i paczek, mo偶esz te偶 mie膰 problem z przesterem.
    Reszta efekt贸w mo偶e by膰 ca艂kiem

    niez艂a. Fabryczne presety s膮 do niczego – poustawiaj swoje.

    Moja rada na piec i pak臋:

    Ampeg, np SVT-3 lub SVT-6 + Ampeg SVT810E.

Mo偶liwo艣膰 komentowania zosta艂a wy艂膮czona.