Epiphone Standard Embassy Ivv Vs Yamaha Rbx 270374

Epiphone Standard Embassy IV/V vs. Yamaha RBX 270/374

W mojej głowie powstał spór, co lepsze: Epiphonki Embassy czwóreczka i
piątka czy Jamaszki 270 lub 374.

Liczę, że mi go rozwiążecie;]

Gram w zasadzie wszystko, lecz mam skłonności heavymetalowe.

Pomóżcie.

Jaki jest wasz wybór: Epiphone Standard Embassy IV/V czy Yamaha RBX 270/374 dla basisty, który gra głównie heavymetal?
Czy ktoś z was grał na basach Epiphone Embassy i mógł porównać je z modelami Yamaha RBX 270/374 w kontekście grania w stylu heavymetalowym?
Który z tych basów jest lepiej dostosowany do stylu heavymetalowego grania – Epiphone Standard Embassy IV/V czy Yamaha RBX 270/374?
Mam dylemat między Epiphone Embassy IV/V a Yamahą RBX 270/274, jaką podjąć decyzję z punktu widzenia gracza bassowego?
Czy ktoś mógłby mi polecić jeden z tych basów – Epiphone Embassy IV/V lub Yamaha RBX 270/374 – który lepiej nadaje się do grania heavymetalu?
Który bas jest bardziej uniwersalny – Epiphone Embassy IV/V czy Yamaha RBX 270/374 – dla heavy metalowego basisty?
Jakie są wasze doświadczenia z graniem na basach Epiphone Embassy IV/V i Yamaha RBX 270/374 w kontekście stylu heavymetalowego?
Czy warto zainwestować w Epiphone Embassy IV/V czy może lepiej postawić na Yamahę RBX 270/374 dla heavymetalowego basisty?
Który bas ma lepsze brzmienie – Epiphone Embassy IV/V czy Yamaha RBX 270/374 – w kontekście grania music stylu heavymetalowego?
Czy wybralibyście Epiphone Embassy IV/V czy Yamahę RBX 270/374 dla basisty, który gra w różnych stylach, ale przeważnie w heavymetalu?

Podziel się swoją opinią

4 komentarze

  1. Epiphone Embassy ma korpus z jesionu bagiennego, będzie miał ten basik raczej
    suche, wysokie brzmienie.

    Yamaha 374 ma aktywny equalizer, co bardzo przemawia na jej rzecz. Wybrałbym
    właśnie ten.

  2. Jak już rozprawiamy o Yamahah to mam pytanie(ostzegam może być trochę
    głupie:P).Czy w 374 jest aktywny czy pasywny pickup?Czy ta bateria zasila
    pickupy czy preamp?Czy mógłbym zmienić przystawiki na
    allegro.pl/item148791656_bartolini_mk1_pickup_bridge_neck.html ? Jak na
    początkującego trochę jest dla mnie zagmatwana ta sprawa,więc szukam
    odpowiedzi 🙂 Pozdrawiam!

  3. Wydaje mi się, że pickupy są pasywne, ale o to byś musiał Yamaha zapytać.
    Co do zamiany pickupa na Bartolini MK1 – pewnie by się dało (o ile
    standardowy nie ma jakichś dziwnych rozmiarów), ale nie wiem czy jest sens –
    bo MK1 to takie niby-Bartolini (taniocha innymi słowy).

Możliwość komentowania została wyłączona.