Jestem Rozbity Prosze O Pomoc 8211 Kupno Basu Oczywiscie

Jestem rozbity, proszę o pomoc – kupno basu oczywiście :]

Autor rozważa zakup gitary basowej w ograniczonym budżecie do 700 zł i zwraca uwagę na znaczenie poszukiwań na rynku wtórnym. Znalazł kilka interesujących ofert na Allegro, zarówno nowych, jak i używanych basów, w tym modeli marki Peavey, lutniczych, Langowski oraz Yamaha.

Witam wszystkich Otóż przejdę do sedna. Na gitarze gram około roku, intensywnie. Czuję jednak że to nie to. Potrzebuję trochę świeżości :). No, po prostu Basi potrzebuję :). Z opinii internautów wnioskuję, że bardziej opłacalne jest kupno używanej gitary, biorąc pod uwagę bardzo ograniczone fundusze, a mianowicie max. 700 złotych polskich. Niestety o dozbieraniu większej kwoty nie ma nawet mowy :/. Początkowo, zwróciłem uwagę na nowego Washburna Taurus T14 NT, ale skoro lepiej rozejrzeć się za używkami, przejrzałem Allegro. Efekty poszukiwań: allegro.pl/item134749106_peavey_milestone_iii_w_wa.html allegro.pl/item135633596_gitara_basowa_lutnicza_4str_nowa.html allegro.pl/item135735528_langowski_electric_gitars_hand_made.html allegro.pl/item136054547_gitara_basowa_yamaha_rbx170_stan_idealny_.html I ewentualnie już z piecem: allegro.pl/item135034048_bas_basowka_mayonez_combo_basowe_piec_basowy.html Zwracam się z pytaniem, czy któraś z tych pozycji jest warta swoich pieniędzy? Gatunek przeze mnie wykonywany to głównie rock, blues, ale i trochę progresywnego metalu. Z góry dziękuję za wskazówki i pozdrawiam. Toadie

Podziel się swoją opinią

5 komentarzy

  1. Ten Washburn to nie taki zły wybór, tym bardziej, że będziesz miał
    gwarancję. Langowski czy Mayones to też są bardzo konkretne, warte polecenia
    gitarki.

    _______________________________

  2. Dzięki Kapral za szybką odpowiedź. Właśnie najbardziej ciągnie mnie do
    tego Washa, ale chciałem się upewnić.

    A w takim razie co w związku z wzmacniaczem? Warto kupować nowy, czy tylko
    używkę? Ma być to piecyk do domu, do 30W.

  3. Jeżeli chcesz kupić używany, to najlepiej jakiś młody piec, bo stare piece
    mogą mieć zgrany głośnik, tym bardziej, że combo do ćwiczeń nie należą
    do produktów najwyższej jakości. Dlatego jeżeli masz kasę, lepiej kupić
    jakiegoś ampa 20-30wattowego, co zupełnie wystarczy do ćwiczenia w domu. Nie
    szukaj w tej kategorii jakichś rewelacji, raczej czegoś co będzie tanie. Ja
    np. mam Hartke B300, kupiłem je w guitarcenter.pl i myślę, że to był
    całkiem niegłupi interes.

    _______________________________

  4. Jeżeli masz możliwość, to go sprawdź, czy nie pierdzi głośnik, czy
    potencjometry działają. Jeżeli jest sprawny, a cena dobra, to myślę, że
    to całkiem niezły pomysł.

    _______________________________

Możliwość komentowania została wyłączona.